Trendy w modzie męskiej wiosna-lato 2017

Trendy w modzie męskiej wiosna-lato2017

Trendy w modzie męskiej nie znajdują tak dużego zainteresowania jak trendy w modzie damskiej. Przede wszystkim dlatego, że fundamentem mody męskiej są tak zwane klasyki. Nie oznacza to jednak, że stawiając na sprawdzone i klasyczne rozwiązania musicie rezygnować z tego, co aktualnie jest modne. Śledzicie trendy w modzie męskiej? A może są one Wam kompletnie obojętne? W przypadku dzisiejszego wpisu nie ma to większego znaczenia, ponieważ oprócz wiosennych trendów i inspiracji z pokazów, podpowiem Wam także, jak ugryźć je w bardziej przystępny sposób.

1. Silny wpływ lat. 80 i 90.

Kolekcje męskie wiosna-lato, tak samo zresztą jak i damskie, silnie jak jeszcze nigdy czerpią z lata 80. i 90. Pewnie jeszcze pamiętacie (choć może niektórzy woleliby zapomnieć) jak silny wpływ na modę miały wtedy subkultury i indywidualności, które często niebezpiecznie balansowały na granicy ówczesnych trendów i kiczu (zdjęcia Britney Spears z Justinem Timberlakiem chyba nikomu nie muszę przypominać). Myślę, że patrząc na poniższe inspiracje z pokazów może przyjść Wam do głowy myśl, która i mi przyszła ? to już było! Było i wróciło, ale nie martwcie się – jest lepiej.

2. Trendy w modzie męskiej z wybiegów

All beige everything

Kolorem najczęściej wybieranym przez projektantów w tym sezonie był piaskowy ? połącznie bieli i beżu. Przez wybiegi przewinęło się wiele total looków w tym właśnie kolorze. Mój numer jeden to garnitur dwurzędowy. Powiem szczerze, że jest to trend, który najbardziej mnie cieszy i który mam nadzieję dobrze wpłynie na modę polskich ulic. Korzystajmy z jasnych kolorów zwłaszcza wiosną i latem. One aż się proszą o założenie.

Trendy w modzie męskiej wiosna-lato 2017, Beżowy total look, All beige everyting

źródło: gq.uk

Trendy w modzie męskiej wiosna-lato 2017, Beżowy total look, All beige everyting

źródło: vouge.fr

technikalia i natura

Co powstanie z połączenia techniki i natury? Szalony miks, który w tym sezonie można było zobaczyć wielokrotnie przede wszystkim we francuskich domach mody. Długie kurtki i płaszcza z topornie wyglądających materiałów, w różnobarwnych zestawieniach nawiązujących właśnie do lat 90. w połączeniu ze sportowymi butami to jeden z bardziej charakterystycznych trendów tego sezonu.

Trendy w modzie męskiej wiosna-lato 2017, Kurtki i płaszcze w techniczne wzory

źródło: gq.uk

szerokie pasy

Trendy w modzie męskiej czasem powtarzają się z sezonu na sezon. Nie inaczej jest ze stylem marynarskiej, który wraca do nas choć w nieco odświeżonej formule. Pasy o wyjątkowo szerokim rozstawieniu w na przemian ułożonych kontrastujących kolorach, to kolejny z trendów tej wiosny. Szczególnie ciekawe wydaje się być ich zestawienie z jednokolorową marynarką lub kurtką.

Trendy w modzie męskiej wiosna-lato 2017, Styl marynarski, Szerokie Pasy

krata

Biało czarna krata przywodzi mi na myśl jedną z popularnych subkultur lat 90. Połączenie ekstrawaganckie dla odważnych. Na szczęście wielbiciele kraty w bardziej klasycznym wydaniu również znajdą coś dla siebie. Triumfy święci bowiem krata księcia Walii, kraciaste spodnie, płaszcze oraz kurtki.

Trendy w modzie męskiej wiosna-lato 2017, Krata, Krata Księcia Walii na wybiegach

źródło: gq.uk

Trendy w modzie męskiej wiosna-lato 2017, Krata

źródło: vouge.fr

szerokie ramiona

To moim zdaniem najciekawszy trend, który pokazuje że nie wszystkie trendy w modzie męskiej da się przewidzieć. Pamiętacie poduszki w marynarkach lat 90.? Czy to co pokazują poniższe zdjęcia nie przypomina Wam trochę takiego rozwiązania? To co pokazała Balenciaga było modowym trzęsieniem ziemi i trochę wątpię, że wskazany trend znajdzie swoich sympatyków na polskich ulicach. Sam także jestem zwolennikiem bardziej subtelnego eksperymentowania z modą. Niemniej jednak trzymam kciuki, bo to niewątpliwie coś czego dawno w modzie męskiej nie widziano.

Trendy w modzie męskiej wiosna-lato 2017, Balenciaga, Szerokie ramiona

źródło: vouge.fr

militaria

Polacy lubią moro i motywy militarne. Mam tylko nadzieję, że w tym przypadku jego połączenie i kombinacje będą bardziej czerpały z styczniowych pokazów mody niż z lat 90. To będzie znów sezon na płaszcze, kurtki i bluzy w motywach militarnych.

Trendy w modzie męskiej wiosna-lato 2017, Moro, Motywy militarne

źródło: vouge.fr

total look 

Połączenie kurtki jeansowej z kataną czy białej kurtki z białymi spodniami nikogo w tym sezonie nie powinno dziwić. Co przede wszystkim należy pamiętać przy tego typu trendach – wybierając górę i dół na przykład jeansowy zadbajcie o to, aby były one  w takich samych odcieniach. Brak tego detalu może sprawić, że modowy trend w Waszym wykonaniu przemieni się w faux pas. Polecam osobom wyjątkowo świadomym mody, bo to trudny i wymagający trend.

Trendy w modzie męskiej wiosna-lato 2017, Total look

źródło: vouge.fr

charakterystyczne dodatki 

Pokazy mody męskiej pokazały, że w tym sezonie dodatki nie będą subtelnym urozmaiceniem wiosenno-letnich stylizacji, ale głównym punktem, na którym ma skupiać się nasza uwaga. Myślę, żę w takich rolach doskonale sprawdzą się czapka z daszkiem, nie tylko w sportowych połączeniach, duże plecaki zasłaniające prawie całą powierzchnię pleców czy bardzo krótkie szorty.

Trendy w modzie męskiej wiosna-lato 2017, Czapka z daszkiem

Trendy w modzie męskiej wiosna-lato 2017, Duże plecaki

Trendy w modzie męskiej wiosna-lato 2017, Krótkie szorty

źródło: vouge.fr

intensywne kolory 

Różowy, żółty czy fioletowy to kolory, której przewijały się przez prawie wszystkie pokazy mody. Ich zestawienia mimo, że na wybiegach prezentowały się zjawiskowo moim zdaniem nie są do odtworzenia w naszej rzeczywistości, dlatego korzystając z nich pamiętajmy przede wszystkim o rozwadze i minimalizmie.  Fiolet czy żółć mogą dać świetny efekt jeśli umiejętnie połączycie je z resztą, ale równie łatwo mogą całą stylizację przytłoczyć i popsuć. W skrócie: koszystać, ale z umiarem.

Trendy w modzie męskiej wiosna-lato 2017, Kolor różowy

Trendy w modzie męskiej wiosna-lato 2017, Kolor fioletowy

źródło: gq.uk

Trendy w modzie męskiej wiosna-lato 2017, Kolor żółty

źródło: vouge.fr

3. Trendy w modzie męskiej codziennych zestawieniach

Pamiętajcie, że to co pokazywane jest na wybiegach zazwyczaj nie jest modą użytkową, stworzoną do noszenia na co dzień. Kolekcje tworzone przez projektantów mają nas zainspirować, wskazać kierunek i pokazać co obecnie w modzie piszczy. A jak się nimi zainspirować? Zerknijcie na poniższe propozycje, które przygotowałem dla Was,  a które pokażą jak takie trendy interpretować.

All beige everything

Podobne tutaj:

technikalia i natura

Podobne tutaj:

szerokie pasy

Podobne tutaj:

krata

Podobne tutaj:

szerokie ramiona

Podobne tutaj:

militaria

Podobne tutaj:

total look

 Podobne tutaj:

charakterystyczne dodatki

podobne tutaj:

intensywne kolory

4 Replies to “Trendy w modzie męskiej wiosna-lato 2017”

  1. […] niektórzy z was wykonywali w latach 90. za pomocą prostych materiałów takich jaki mulina? Wspominałem w poprzednim wpisie, że trendy lat 80. i 90. wracają i to jest właśnie jeden z tych […]

  2. […] jak we wpisie o trendach wiosennych wspominałem, że można mówić jak bardzo moda wybiegowa jest bezużyteczna i nie wywiera żadnego […]

  3. […] po polsku) zamykam sztafetę letnich stylizacji i jednocześnie nawiązuję do trendów, o których pisałem na początku kwietnia. Total look w kolorze beżowym był trendem, który najbardziej mi się wtedy spodobał i całe […]

  4. […] wpis trendy w modzie męskiej wiosna-lato 2017 spotkał się z Waszym uznaniem, a moje wpisy chyba muszą Was darzyć wyjątkowym uczuciem, bo […]

Komentarze są zamknięte.