Hotel Indigo św. Filipa 18

Miejsce:

Hotel Indigo

Kiedy to ja ostatnim razem opowiadałem Wam o ciekawych miejscach w Krakowie? Wieki temu… Najwyższa pora to zmienić. Kilka miesięcy temu otworzył się w Krakowie Hotel Indigo. Jeśli przechodziliście ostatnimi czasy ulicą św. Filipa idąc od Placu Matejki to z pewnością go zauważyliście. Moją uwagę zwróciła na niego, pracująca po sąsiedzku, Cammy oraz znajomi, których jak zwykle podpytywałem o ciekawe lokalizacje na zdjęcia.

Hotel posiada nie tylko piękne wnętrze, które miałem już okazję pokazać Wam w poprzednim wpisie ale także imponujący kącik relaksu – poczekalnie oraz hotelową restaurację. Dzisiaj zobaczycie to pierwsze, ale spodziewajcie się, że Hotel Indigo jeszcze się tutaj pojawi!

Stylizacja:

Dzisiejszą stylizacją chciałbym pokazać Wam, że nie zawsze powinno słuchać się innych. Lepiej wierzyć swoim przeczuciom i kierować się swoim stylem. Już mówię w czym rzecz…

Co poszło nie tak?

Często zdarza mi się wkładać koszulę w spodnie i nie używać w takim połączeniu paska. “Dlaczego nie zakładasz paska do spodni?” Pamiętam, że takie pytanie padło na prelekcji, która miałem okazji prowadzić 2 lata temu. Także na blogu spotykałem się już z takimi komentarzami. No więc już tłumaczę skąd takie “dziwactwo”. Zwłaszcza w stylizacjach casuwalowych albo nawet smart casualowych pasek moim zdaniem jest często zbędnym elementem. Dlaczego? Dzieli on stylizacje na dwie części, które zaczynają żyć swoim życiem i nie wyglądają tak dobrze jak bez niego.

Chcecie dowodów? Zobaczcie na poniższe zdjęcia. Na pierwszym z nich nie widać paska i biała koszula dobrze komponuje się z białymi spodniami i granatowym krawatem – tworzy spójną całość. Na kolejnym zobaczycie już koszulę oddzieloną od spodni brązowym paskiem – widać, że koszula i spodnie nie grają w jednej drużynie, a winowajcą jest właśnie wspomniany intruz.

 

 Blog o modzie męskiej, Elegancki mężczyzna, Smart Casual męski,Białe spodnie męskiej, Błękitna koszula męska, GMALE, Grzegorz Paliś, Hotel Indigo Kraków,

Elegancki mężczyzna, Smart Casual męski,Białe spodnie męskiej, Błękitna koszula męska, GMALE, Grzegorz Paliś, Hotel Indigo Kraków

Czego bym nie zmieniał?

(Przy założeniu, że zostaję w pasku)

  • Kolorystyki w tej stylizacji. Biel i błękit mimo pierwotnych obaw bardzo dobrze komponują się ze sobą.
  • Nie zmieniłbym również krawatu, choć wielu mędrców trąbiło, że nie łączy się krawatu z koszulą, w tym samym kolorze o innym odcieniu.
  • Dodatków. Klasyczny zegarek na brązowym pasku od Lacoste jest doskonałem uzupełnieniem stylizacji. Charakterystyczny krokodyl zwraca uwagę i z pewnością nie zostanie pomylony z żadnym innym modelem.

To tylko moja subiektywna ocena pokazanej stylizacji. Zgadzacie się z moim zdaniem, że pasek w tej stylizacji jest faktycznie zbędnym elementem? Chętnie poznam Wasze zdanie!


GMALE

Elegancki mężczyzna, Smart Casual męski,Białe spodnie męskiej, Błękitna koszula męska, GMALE, Grzegorz Paliś, Hotel Indigo Kraków

Klasyczne zegarki męskie, Zegarek Lacoste, GMALE, Grzegorz Paliś, Blog o modzie męskiej

Klasyczne zegarki męskie, Zegarek Lacoste, GMALE, Grzegorz Paliś, Blog o modzie męskiej

Grzegorz Paliś, GMALE, Polski mężczyzna


fot. Kaja Kajdana

Koszula – James Button

Krawat – Zara

Spodnie – Zara

Zegarek – Lacoste

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz